BLOG

Rodzinny wypoczynek w Zakopanem,  czyli zalety wczasów w górach

Polskie góry, a w szczególności Tatry bez względu na porę roku przyciągają rzesze turystów. Nie ma się co dziwić, ponieważ zapierające dech w piersiach widoki, wyjątkowa regionalna kuchnia i znana na całym świecie góralska gościnność zostają w pamięci na zawsze.  Wczasy w górach to doskonały odpoczynek dla całej rodziny!

 

Walory zdrowotne wczasów w górach

Wypoczynek w górach jest atrakcyjny przez 365 dni w roku – zimą można cieszyć się białym szaleństwem, korzystając z tras narciarskich, wiosną podziwiać rozkwitającą przyrodę, a latem odbywać wielogodzinne wycieczki piesze po doskonale przygotowanych szlakach.
W Tatrach panuje zupełnie inny klimat niż w pozostałych rejonach kraju, a czyste, pozbawione alergenów i nieco rozrzedzone powietrze ma korzystny wpływ na nasze zdrowie.  Wczasy w górach polecane są w szczególności osobom, które są zestresowane, cierpią na astmę bądź alergię. Ruch w górzystym terenie ma nieocenione walory zdrowotne i jest wskazany osobom w każdym wieku.

 

Wypoczynek w Zakopanem – stolicy polskich Tatr

Zakopane, jako stolica polskich Tatr, ma wiele do zaoferowania turystom. To nie tylko powszechnie znane Krupówki, skocznia narciarska „Wielka Krokiew”, pensjonaty, restauracje, bary i kawiarnie, ale też liczne muzea i galerie, m.in. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. S. Witkiewicza, Muzeum Figur Woskowych czy Galeria Władysława Hasiora. Bardzo dużą atrakcją (choć niestety także bardzo obleganą) jest kolejka na Kasprowy Wierch. Warto jest też odwiedzić Gubałówkę. Można się na nią dostać pieszo bądź wjechać koleją liniowo-torową.

 

Jak znaleźć nocleg na rodzinny wypoczynek w Zakopanem?

Aby w pełni cieszyć się wszystkimi możliwościami, jakie dają wczasy w górach, warto wybrać odpowiednią bazę wypadową. Dobrym wyborem są prywatne noclegi w Zakopanem, szczególnie takie, które znajdują się blisko szlaków, a jednocześnie blisko najważniejszych atrakcji turystycznych. Kwatery prywatne są świetną alternatywą dla hoteli i pensjonatów, zapewniając komfortowy wypoczynek w niższej cenie.

Wybór Tatr to gwarancja udanego wypoczynku dla Ciebie i Twoich bliskich!

 

Wróć do bloga