BLOG

Szukamy pokoi w Zakopanem - na co zwrócić uwagę?

Od wielu lat Zakopane określane jest mianem stolicy polskich gór. Na ten status to górskie miasto pracowało przez lata, podczas gdy odwiedzały je setki tysięcy turystów. Jest ono niezwykle popularne nie bez powodu, więc niekiedy trudno znaleźć ciekawy nocleg. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę szukając pokoi w Zakopanem i jego bezpośredniej okolicy, aby pobyt w sercu polskich gór był udany.

Gdzie szukać noclegu w Zakopanem?

Szukając noclegu w Zakopanem, warto kierować się podstawowymi zasadami, które sprawią, że pobyt będzie całkowicie udany. Należy o tym pomyśleć zawczasu, gdyż w sezonie, który trwa tutaj praktycznie cały rok, trudno o zdobycie ciekawych miejsc w dobrych lokalach, gdy nie zarezerwuje się ich wcześniej. Szukając pokoi w Zakopanem, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na odpowiednią lokalizację. Cała bezpośrednia okolica Zakopanego, a także wszystkie części miasta są usiane hotelami i kwaterami na wynajem. Wiele obiektów jest umiejscowiona w odległości kilku kilometrów od miasta. Warto jednak znaleźć taką lokalizację, z której będzie można dojść spacerem do centrum Zakopanego, aby móc spokojnie kontemplować wszystkie atrakcje tego miasta. Ich bliskość jest bardzo istotna, ze względów logistycznych, gdyż poruszanie się po Zakopanem w szczycie sezonu, może być problematyczne, gdy wszędzie trzeba brać ze sobą auto. Warto też zwrócić uwagę na to, że czas pobytu jest ograniczony, więc nie ma sensu marnować go na dojazdy, podczas gdy w samym mieście znajduje się wiele muzeów oraz innych atrakcji do zobaczenia.  

 

Bliskość natury i rezerwacja z wyprzedzeniem

 

Mimo wszystko, dla osób chcących bezpośrednio poczuć atmosferę gór, warto wybrać takie lokalizacje, które umiejscowione są na bezpośrednim obrzeżu miasta, co umożliwi mieszkanie pośród dzikiej natury, o którą lokalne samorządy bardzo tutaj dbają, a jednocześnie w bezpośredniej okolicy wszystkich, miejskich atrakcji.

 

Z rezerwacją takich pokoi nie warto czekać na ostatnią chwilę, gdyż są bardzo atrakcyjne. Optymalnie jest rezerwować je nawet na kilka miesięcy przed planowanym przybyciem do Zakopanego.

Wróć do bloga