BLOG

Wypoczynek w Zakopanem - co oferuje turystom ta górska miejscowość?

Zakopane nie bez powodu nazywane jest stolicą polskich gór. Niezależnie od pory roku odwiedzają  je setki tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Zobacz, jakie atrakcje oferuje ta górska miejscowość.

Wypoczynek w Zakopanem, czyli największe atrakcje stolicy polskich gór

 

Krupówki

Najsłynniejszą atrakcją Zakopanego, są Krupówki, czyli główny deptak o długości ponad kilometra, rozpoczynający się na skrzyżowaniu z ul. z Nowotarską i ciągnący na południe. To właśnie na Krupówkach mieści się większość sklepów, barów i restauracji w Zakopanem. Warte odwiedzenia jest również Muzeum Tatrzańskie, w którym można obejrzeć między innymi kolekcje tradycyjnej sztuki i ubiorów ludowych, a także flory i fauny Tatr. Mniej więcej w połowie deptaka rozpościera się przepiękny widok na Giewont – ikonę Tatr.

 

Muzeum Stylu Zakopiańskiego i Galeria Władysława Hasiora

Muzeum Tatrzańskie to nie jedyne muzeum w Zakopanem. W willi Koliba znajduje się Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. S. Witkiewicza. Jest to jedyny w swoim rodzaju drewniany budynek, z XIX wieku zbudowany w unikalnym stylu zakopiańskim. Jego wnętrze zawiera ciekawą ekspozycję historyczno-etnograficzną, w tym meble i przedmioty użytkowe z epoki.

Galeria Władysława Hasiora jest z kolei  dość specyficznym miejscem. Twórca ten, mocno związany z Zakopanem, tworzył sztukę nowoczesną z wykorzystaniem różnego rodzaju starych przedmiotów, jak zegary, zabawki, a nawet wycinki z gazet, dzięki czemu jego prace przyjmują abstrakcyjne, surrealistyczne, a niekiedy nawet przerażające formy.

 

Tatrzański Park Narodowy

Zakopane jest bramą do Tatrzańskiego Parku Narodowego obejmującego – oprócz polskich Tatr –  również tereny Pogórza Bukowińskiego oraz Rowu Podtatrzańskiego. Na terenie parku zobaczysz  przepiękne krajobrazy urwistych szczytów, skałek, kotłów polodowcowych, dolin i jezior górskich, z których najsłynniejszym jest „Morskie Oko”. Na terenie parku wytyczonych jest ok. 250 km szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności. W okresie zimowym, niektóre fragmenty parku są udostępniane narciarzom.

 

Gdzie znaleźć nocleg w Zakopanem?

Zakopane dysponuje bardzo szeroką bazą noclegową, o zróżnicowanym standardzie i cenach. Znajdziesz tu ekskluzywne hotele i pensjonaty, ale też ośrodki wypoczynkowe oraz kwatery prywatne. Szukając noclegu w Zakopanem, warto zwrócić uwagę na Willę u Baranów, oferującą 35 miejsc noclegowych w 12 pokojach. W Willi u Baranów nie tylko zrelaksujesz się i wypoczniesz, ale też smacznie zjesz – oferujemy wyśmienitą domową kuchnię, serwujemy śniadania i obiadokolacje!

Wróć do bloga